Šildymo katilai

Šiame amžiuje yra sukurta daugybė įvairių prietaisų bei technologijų kaip transportas, kompiuteriai, šildymo katilai ir t.t. Katilų yra ne viena rūšis, kurios atitinka skirtingus poreikius. Pavyzdžiui šildymo katilas naudojamas vandens šildymui namų šildymo sistemoje, o centrinio šildymo katilas įvairias kuro ar energijos rūšis paverčia namų šiluma. Visuomet specialistai pataria neįsirengti tik vieną šilumos šaltinį, o esant galimybei įsirengti antrą, atsarginę bei alternatyvią šildymo sistemą. Naudojant dujinį katilą namuose, rekomenduojama įsirengti rezervinį kieto kuro ar elektrinį katilą. Vis populiarėjantys saulės kolektoriai, dažniausiai naudojami tiesiog kaip alternatyvios, bet ne pagrindinės šilumos šaltinis. Taip pat nepatartina pasikliauti vien naujais šildymo būdais kaip šilumos siurbliu ar geoterminiu šildymu, nes dingus elektrai, galima likti be šilumos. Šiuo atveju, derėtų įsirengti židinį, kuris ne tik suteiks namams grožio ir jaukumo, tačiau ir esant reikalui, sušildys gyvenamąsias patalpas.

Renkantis katilą, reikia atsižvelgti į tam tikrus kriterijus. Pavyzdžiui atkreipti dėmesį į tai, kiek kartų į metus teks jį valyti. Jeigu katilas neturi automatinio šilumokaičio valymo įrenginio, katilą teks valyti vieną kartą į mėnesį. Tai sukels nepatogumų, nes toks valymas trunka nuo dešimties iki trisdešimties minučių. Visgi, jeigu katilas turi automatinę išvalymo sistemą, tai reikės daryti tik vieną kartą į metus, o priklausomai nuo gamintojo, katilo degiklį reikia valyti kas savaitę, mėnesį arba rečiau. Katilo  valymo dažnumas priklauso nuo kuro kokybės, degiklio konstrukcijų, katilo darbo reguliavimo, šilumokaičio. Taip pat, nepaisant tai šildymo katilas ar kuris nors kitas, tačiau didelį vaidmenį atlieka ir automatika. Juk itin patogu, kuomet katilo informacija pateikiama dideliame ekrane su visais paaiškinamais. Žinoma saugumas, tai vienas svarbiausių kriterijų renkantis katilą. Reikia atsižvelgti į tai ar katilas turi tam tikrą sertifikatą, kuris išduodamas inspektoriams įvertinus daugybę faktorių, įtakojančių katilo saugumą. Katilo surinkimo kokybė – tai dar vienas svarbus niuansas. Labai svarbu kaip atrodo suvirinimo siūlės, katilo izoliacija. Derėtų patikrinti ar tikrai katilas visas izoliuotas ir tvarkingai sudėta vata, nes šie aspektai sumažins šilumos nuostolius.

Visgi nutinka taip, jog žmonės nepaisydami ekspertų patarimų įsirengia tik vienos rūšies šildymo sistemą, kuri veikia elektros pagrindu. Tokiu atveju, dingus elektrai namas lieka be šilumos, o jo gyventojai turi šalti. Šioje situacijoje labai gali pagelbėti akumuliatoriai. Akumuliatoriai dingus elektrai gali laikinai padėti palaikyti šilumą namuose, kol atsiras pagrindinis energijos šaltinis. Šiuo atveju, neteks būti be šildymo ir šalti patiems.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *