Muilo gamyba – levandų receptas

Kaip pasigaminti muilą namuose? Muilo gamyba – ar tai sudėtinga? Jums plačiau apie tai papasakos dekoratorė „Dekostudija“ įkūrėja Eglė Rupšlaukienė.

Aš šiandien su jumis pasidalinsiu itin paprastu muilo receptu. Gaminsime populiarųjį muilą iš muilo bazės . Šis muilo receptas labai paprastas, tad galite muilą gaminti ir su vaikais, jiems tai suteiks daug džiaugsmo.

Rankų darbo muilo receptas ir reikailingos riemonės muilo gamybai, kurių galite įsigyti rankdarbių parduotuvėje „Dekostudija“:

  1. Muilo bazė.
  2. Eterinis aliejus muilui.
  3. Dažai muilui.
  4. Formelės muilo liejimui ( arba indeliai, specialios formos tam labiau tinkamos todėl kad iš jų labai lengvai išsiima muilas, nesusigadina)
  5. Priedai muilui pagal poreikius : kokosų aliejus, alyvuogių aliejus, levandos, cinamonas, medus… Priedus pasirinkite pagal, tai kokį muilą norėsite gaminti. Priedų galite rasti savo namuose arba maisto prekių parduotuvėje.

Muilo gamyboje pats svarbiausias dalykas yra pasiruošti reikiamus produktus iš anksto, nes muilo bazė greitai išsilydo, ir greitai sustingsta, tad neturėsi daug laiko reikiamų priedų ieškojimui. Susidėkite reikiamus produktus vienoje vietoje ir pradėkite darbą.

Muilo gamybos eiga:

  1. Supjaustykite muilą smulkiai. Geriausiai pjaustyti drožlėmis arba kubeliais. Atkreipkite dėmesį, kad muilas būtų supjaustytas daugmaž vienodais gabaliukais, kad vienodai išsilydytų. Sudėkit muilą į indą, kuris atsparus karščiui, kuriame muilą galėsite lydyti. Tinkami stikliniai, metaliniai indai. Įstatykite indą į puodą su vandeniu ir statykite ant ugnies. Muilą galite lydyti ir mikrobangų krosnelėje. Tai paprastenis uilo lydymo variantas, ir greitesnis. Tik žiūrėkite, kad muilo bazė neužvirtų, nepradėtų putoti, nes tada muilas gaunasi su tokia balta pluta, kuri gržio nepriduoda.muilo_gamyba_dekostudija_pamokele (2)
  2. Muilo bazei pradėjus lydytis- ją nuolat maišykite kol bazė visiškai ištirps ir taps panaši į kisielių. Tik neužvirkite muilo bazės. Lydykite ant silpnos sugnies.muilo_gamyba_dekostudija_pamokele (3)
  3. Tada dėkite visus norimus priedus į muilą. Eteriniai aliejai suteikia muilui kvapą. Kokoso aliejus praturtina muilą geromis odai savybėmis. Jei norite,kad muilas turėtų savo spalvą, įdėkite į jį muilui skirtų dažų. Tai suteiksite jam norimą spalvą. Jei turite, galite įdėti tikrų levandų ar kitų norimų priedų. Viską gerai išmaišykite ir supilstykite į formeles.muilo_gamyba_dekostudija_pamokele (5)
  4. Prieš pilant muilą į formeles galite jas patepti alyvuogių aliejumi, tada muilas lengviau išsiims kai sustings.

muilo_gamyba_dekostudija_pamokele (4)

Naudojant specialias formeles muilo gamybai turėsite mažiau vargo, nes iš jų muilas išsiima itin lengvai. Tačiau formelių galite rasti ir namuose. Galima naudoti formeles ledukams, įvairias plastmasines dėžutes, vaikų smėlio žaislus – „papkes“, vienkartines dėžutes, indelius, kepimo formas ir pan. Visa tai tinka muilo supilstymui, mums juk svarbiausia graži muilo forma.

Pagaminę muilą leiskite jam išdžiūti. Muilas stingsta greitai – maždaug valandos bėgyje turėsite sustingusį muilą. Ant muilo galite daryti dekupažą, jį papuošti servetėlėmis. Servetėles klijuokite ant muilo su vandeniu. Žinoma ji greitai nusiplaus naudojant muilą, tačiau jei jūs dovanosite muilą, tokiu būdu papuošite jį, ir tai bus tarsi jo įpakavimas, graži prekinė išvaizda. Muilą pakuokite kitą dieną kai jis bus visisiškai išdžiuvęs.

Muilo gamyba – užkrečiantis hobis. Jis smagus ne tik suaugusiems bet ir vaikams. Ko pridėsite į muilo bazę – tai jūsų fantazijos reikalas. Kiekvienas sukurtas muilas unikalus, nes pagamintas rankomis. Muilo iš muilo bazės pagaminto išeiga labai nedidelė, jo užteks ilgesniam laikui, nei įprasto muilo pirkto iš parduotuvės.

Muilo gamyba – puikus ir naudingas užsiėmimas, laisvalaikio praleidimas.

 

Sėkmės ir įkvėpimo kūryboje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *