Kaip sumažinti šildymo išlaidas nuosavame name?

Namų šildymo klausimas kiekvienais metais yra itin daug aptarinėjamas. Vieni mini vis ilgėjančias ir šaltėjančias žiemas, na o kiti kainas, kurios tikrai nedžiugina. Jei gyvenate bute, greičiausiai neturite galimybės daryti įtakos šildymo sąskaitoms, tačiau visiškai kitokioje situacijoje atsiduria nuosavų namų gyventojai. Taip jau yra, jog jie gali ne tik apsirinkti šildymo būdą, bet ir reguliuoti namų temperatūrą, kuri be jokios abejonės padeda sumažinti išlaidas. Jei pastebėjote, jog ir jūs praėjusiais metais išleidote gan daug pinigų šildymui bei norėtumėte sužinoti – kaip tai pakeisti, mes jums tikrai padėsime. Pasidalinsime keliais svarbiausiai patarimais įvairiose srityse, kurie neabejotinai leis pastebėti akivaizdžius rezultatus jau kitą šildymo sezoną. Taigi, jei norite sužinoti kelias gudrybes – skaitykite toliau.

Visų pirma reikia paminėti tai, jog šildymo klausimas jums turėtų būti aktualus dar statybų etape, nes būtent tada galite padaryti daug svarbių žingsnių. Vienas jų be jokios abejonės siltinimas poliuretano putomis. Tai efektyviausias ir kokybiškiausias būdas įsirengti idealios šilumos varžos namus, kurie ir padės namų šildymui išlesti gerokai mažiau. Niekada apie tai negirdėjote? Nenuostabu. Reikia pripažinti, jog didžioji dalis statybos kompanijų vis dar aktyviai siūlo naudoti vatą ar putplasti namų šiltinimui, tačiau tai tikrai negali suteikti norimų rezultatų. Taigi, jei norite maksimaliai gero efekto ir mažiausių išlaidų –  siltinimas  putomis yra sprendimas jums.

Kitas svarbus etapas – šildymo būdo pasirinkimas. Žinoma, šiuo atveju daug kas priklauso nuo jūsų norimo komforto lygio bei finansinių dalykų, mat jei jūsų namo teritorijoje nėra įvestos dujos, greičiausiai ir negalėsite sau leisti to padaryti. Kalbant apie pigiausius šildymo apsirinkimus, būtina išskirti malkas, tačiau visiems gerai žinoma, kiek daug vargo toks pasirinkimas gali suteikti. Norite daugiau komforto bet ne didelių išlaidų? Granulės yra dar vienas pasirinkimas, kuriuo tikrai verta pasidomėti. Jūs galite įsigyti moderniausius ir kokybiškiausius katilus, kurie padės užtikrinti efektyvų energijos naudojimą bei maksimalų komfortą.

Taip pat jums sutaupyti padės ir pasirinkimas, kada įsigyti šildymui reikalingas medžiagas. Nepaisant to, nusprendėte šildyti malkomis ar granulėmis, labai svarbu, kada jas pirksite, mat metų eigoje kainos keičiasi gan drastiškai. Natūralu, jog žiemą sumažėja pasirinkimas, o kainos auga, na o vasarą net ir aukščiausios kokybės medžiagas galite įsigyti pigiau. Taigi, norėdami sumažinti šildymui skirtas išlaidas turėtumėte šiuos dalykus atlikti ne sezono piko metu, kai dar galima atrasti be galo naudingų finansinių sandorių.

N ir galiausiai – mes siūlome investuoti į šilumos daviklius, kurie sujungti su namo šildymo sistema padės išvengti bereikalingo namų šildymo. Tai temperatūros davikliai, kurie įvertina oro temperatūrą lauke ir tuomet nusprendžia, šildyti namus arba ne. Turint galvoje, jog nė vienas iš mūsų neturi galimybės tai daryti rankiniu būdu, šis variantas yra tikras išsigelbėjimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *