Autobuso akumuliatorius

Supaprastinus sienos kirtimo tvarką Europoje, vis daugiau lietuvių ne tik dirbti, bet ir atostogauti renkasi svečias šalis. Be abejo, mūsų jūra vis dar sulaukia daugybės poilsiautojų, tačiau ieškodami nuotykių ir norėdami pažinti pasaulį, vis jaunesni žmonės pradeda planuoti keliones. Kelionių organizatorių Lietuvoje yra nemažai, todėl ir pasirinkimas siūlomų šalių ir skirtingų kurortų yra didelis. Vyresnio amžiaus žmonės labiau linkę keliauti su kelionių agentūromis ir rinktis pažintines arba poilsines-pažintines keliones. Noras pažinti svetimas šalis ir pamatyti kuo daugiau turistų dėmesio susilaukiančių objektų, šiandien gali daugelis lietuvių. Kelionių agentūrų konkurencija leidžia rasti kainas, kurios būtų tinkamos daugeliui šeimų. Jauni žmonės labiau linkę ieškoti poilsio, jūros ir šiltų kurortų. Neretai renkamasi patiems organizuoti keliones savo ar nuomotu transportu. Tokiu atveju grupė draugų gali mėgautis tik jų pačių mėgstamais objektais, nėra „įgrūsti“ į laiką, kurį reikia derinti su grupe keliaujant, todėl galima patirti daug daugiau įspūdžių. Tokias pramogas renkasi vis daugiau jaunų žmonių, organizuodami ne tik vasaros keliones, tačiau ir rinkdamiesi kurortus žiemą. Žiemą patirti įspūdžiai gerokai skiriasi nuo vasaros, o jei dar yra galimybė pasimėgauti slidinėjimo malonumais? Tokiom kelionėm dažnai ieškoma nuomai autobusiukų, kurių technine būkle reikėtų pasidomėti dar Lietuvoje. Ypatingai, jei keliaujama žiemą, kad netektų šalti ir laukti pagalbos kelyje, reikėtų pažiūrėti ar tinkamas autobuso akumuliatorius, o vasarą svarbu, kad veiktų oro kondicionierius, kad kelionė būtų patogi.

Organizuojant keliones reikėtų apsvarstyti ne tik lankomus objektus šalyje, kuriuos norėsite pamatyti, tačiau ir pasidomėti kultūriniais skirtumais, kad savo elgesiu gerbtumėte šalį į kurią vykstate. Taip pat svarbu kalba, kuria kalba Jūsų turistinė šalis. Vienos šalys labiau, kitos mažiau išvysčiusios turizmą, todėl prieš vykstant reikėtų paieškoti populiariausių frazių, kurios pravers bendraujant su vietiniais gyventojais. Kitas svarbus akcentas susiplanuoti kelionės maršrutą ir sustojimus. Jei kelionė ilga, reikėtų bent preliminariai pasidomėti keliu, kuriuo planuojate vykti, pasižymėti kelias poilsiavietes, nakvynės namus,  ar bus kur pastatyti autobusą ilgesniam laikui ir kt. Reikia pasidomėti kurorto vietiniais servisais, kad paprastas autobuso akumuliatorius nesugadintų kelionės įspūdžių.

Keliaujant taip pat svarbu sudaryti bent preliminarų kelionės biudžetą, bei turėti papildomų santaupų nenumatytoms kelionės išlaidoms. Reikia pasidomėti ne tik šalies, kurioje apsistosite valiuta, tačiau ir tarpinių šalių valiuta, kurias kirsite. Daugelyje šalių populiaru atsiskaitinėti kortelėmis, idealu jei keliaujant turite kreditinę kortelę, tačiau reikėtų turėti dalį pinigų ir grynais, nes mažesnės parduotuvės, turgaus prekyvietės ar autoservisai ne visada priims korteles. Grynųjų prireiks tiek, kiek planuojate jų išleisti suvenyrams, pakelės kavinėms ar jei teks susidurti su servisais ir bus reikalingi akumuliatoriai autobusui, smulkūs remonto darbai ar automobilio padangos keitimas. Planuokite ir drąsiai keliaukite, patirsite neišdildomų įspūdžių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *